Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Olej spożywczy
Rafinowany olej słonecznikowy

Olej tłoczony z nasion słonecznika należy do najczęściej używanych w polskiej i europejskiej kuchni tłuszczów roślinnych. Cechuje się wysoką zawartością witaminy E oraz bogactwem fitosteroli i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.  Jako produkt spożywczy stosowany jest na zimno do kasz, ziemniaków, past serowych, past kanapkowych, sałatek, sałat, surówek, sosów, dresingów, czy majonezów domowych. Proces rafinacji  umożliwia uzyskanie produktu o znacznie wyższej temperaturze dymienia, przez co przetworzony olej słonecznikowy idealnie nadaje się do smażenia, podsmażania, grillowania i pieczenia.

Zastosowanie: 
Rafinowany olej słonecznikowy znajduje szerokie zastosowanie zarówno w warunkach domowych (do smażenia, grillowania, pieczenia, a także jako dodatek do dań zimnych, sałatek i dipów) jak i na skalę przemysłową np. w branży mięsnej: przy produkcji tatara, wyrobów garmażeryjnych, branży owocowo-warzywnej: warzywa marynowane w oleju, branży ciastkarsko-piekarskiej.

Specyfika:
Olej roślinny powstały z najwyższej jakości ziaren słonecznika, na drodze zaawansowanego procesu rafinacji. Charakteryzuje się jasnożółta barwą i prawie niewyczuwalnym zapachem. Należy go przechowywać w temperaturze pokojowej, utrzymuje trwałość do około roku.

Zalety:
Nie zmienia smaku i zapachu potraw,
Bogate źródło witaminy E, która ma działanie przeciwutleniające,
Wolny od organizmów zmodyfikowanych genetycznie,
Dzięki rafinacji jest bardziej odporny na wysokie temperatury niż olej nierafinowany,
Łatwy w przechowywaniu,
Wysokiej jakości potwierdzonej certyfikatami i analizą laboratoryjną

Sposób konfekcjonowania:
W butelkach 5l, 10l, możliwy jest również zakup cysterny.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę P.Z. Panepol sp. z o.o. i oświadczam, iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej i marketingowej od firmy P.Z. Panepol sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na korzystanie z telekomunikacyjnego urządzenia końcowego w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego.

P.Z. Panepol Sp. z o.o.
Wysogotowo k. Poznania
ul. Bukowska 18
62-081 Przeźmierowo
tel.: +48 61 814 38 22
tel.: +48 61 814 36 62
e-mail: panepol@panepol.pl
www.panepol.pl
Bądź na bieżaco z nowościami